Monday, September 12, 2016

Galler: Kürt halkinin Mücadelesinin Yr Aflonyddwch Mawr'in Dayanışma Bildirisi : Turkish Version of Yr Aflonyddwch Mawr Kurdish Solidarity Statement


Galler Yr Aflonyddwch Mawr,-Galler Cumhuriyet Hareketi-nin Kürt Halkı’nın Mücadelesi ile Dayanışma Amaçlı İngiliz Hükümeti ve Avrupa Birliği’ne Çağrısıdır !

Türkiye’nin Güneydoğusu olarak tabir edilen Kuzey Kürdistan ve yine Güney Kürdistan Türk savaş uçakları tarafından bombalanmaktadır.Bizler Kürt halkı’na karşı gerçekleşen bu vahşi saldırıların derhal durdurulması için İngiliz Hükümeti ve Avrupa Birliğini derhal göreve çağırıyoruz.

Yine Türk Devletinin ve ordusunun Rojava, yani Batı Kürdistan – (Kuzey Suriye) işgali ve Kuzey Suriye’de Kürt halkının üzerindeki saldırılarını şiddetle kınıyoruz. İngiliz Hükümeti ve Avrupa Birliği’ni buna karşı duruş sergilemeye ve engel olmaya çağırıyoruz.

Kürt Halkının Önderi Abdullah Öcalan 17 yıldır bir adada insanhaklarına aykırı izole koşullarında tutulmaktadır. Bizler, Öcalan’ın yaşam hakkı başta olmak üzere tüm insani haklarının yerine getirilmesi; ailesi ve avukatlarıyla görüştürülmesnini, özgürlüğünün tesis edilmesini talep ediyoruz.

Kürt Halkı ve Kürt Kadını, dünyada erkek egemenlikli ,kökten dinci,radikal- islamcı gerici,bağnaz,köhne bir düzenin temsilcisi IŞID Çetelerine karşı en ön saflarda kahramanca direniş gösteren tek halktır.

Yine Kürt Halkı, evrensel değerleri korumak adına birçok bedeller vermekte,bunun için can kayıplarrı – ölümler- yaşamaktadır. Evrensel değerleri korumanın bu yiğit savaşçıları ,şimdi de emperyalistlerin; Moskova ve Washington’un ihanetine maruz kalmaktadırlar.Washington ve Moskova şimdi erdoğan ile kolkola dans ediyorlar ve Kürtler’e ihanet ettiler.

Bizler ivedilikle, Kürt Halkı’nın temsilcisi olan PKK-Kürdistan İşçi Partisi üzerindeki yasağın kalkmasını ve yine Kürt halkının meşru ulusal özlemlerini yaşaması ve gerçekleşmesinin ifadesi olan , her ulusun meşru hakkı olan “Ulusların Kendi Kaderini Tain Etme Hakkının “ Kürt halkının bu hakkının .

İngiliz Hükümeti ve Avrupa Birliği tarafından tanınmasını talep ediyoruz
Bizler Alfonyddwch Mawr welsch –Galler Cumhuriyet Hareketi olarak, Galler ve Kürt Halkı arasındaki dostluğu selamlıyoruz ve yine İngiliz Hükümeti ve Avrupa Birliği’ne diyoruzki; Türk Devleti’nin Kürt HAlkı üzerindeki kanlı saldırılarının durması için derhal harekete geçmeliler.

Her ne olursa olsun Kürt halkı ve Galler Halkı arasındaki dostluk bağı süreklileşecek ve daha da geliştirilecektir.Yaşasın Kürt ve Galler Halkı’nın Dayanışması !

.
English Version of Yr Aflonyddwch Mawr Statement

http://democracyandclasstruggle.blogspot.co.uk/2016/09/wales-yr-aflonyddwch-mawr-solidarity.htmlNo comments: